Wtyczka do Firefox wspomagająca grę w OGame
Wersja: 0.2.1 (2006-05-30)
Autor: Staszek Jemioła
(wzbogacona wersja operowych "Pomocnych Linków" xard4sa)

Wtyczka służy do łatwego dostępu do zapisanych współrzędnych planet. Pozwala zapisywać kordy razem z opisem, dodawać je bezpośrednio z mapy galaktyki, używać jako celu dla flot na takiej samej zasadzie jak własnych kolonii. Możliwe jest także przeniesienie się do wybranego układu od razu na mapę galaktyki. Oczywiście dla każdego Uni dane zapisywane są osobno.

Instalacja

Wtyczka wymaga rozszerzenia Greasemonkey do Firefoxa. Jeśli jeszcze go nie masz, możesz zainstalować z greasemonkey.mozdev.org - kliknij "2. Install Greasemonkey". Po restarcie Firefoxa rozszerzenie powinno być już dostępne, wejdź więc pod adres mapaogame.net/farmlist/farmlist.user.js. Teraz powinieneś zobaczyć żółty pasek z przyciskiem "INSTALL":

Tym razem nie musimy restartować przeglądarki, wystarczy zalogować się ponownie na swoje konto w OGame.

Obsługa

Na dole menu zobaczymy trzy nowe opcje:

Dodaj kordy - zostaniemy poproszeni o wpisanie adresu, np. 1:2:3 i opisu, np. "moja farma".

Usuń wszystkie - kasuje wszystkie zapisane pozycje

Zarządzanie - przenosimy się do ekranu z listą współrzędnych:

Kliknięcie na:

  • cyfrę z numerem pozwala przenieść pozycję w inne miejsce

  • współprzedne przenosi nas do odpowiedniego układu na mapie galaktyki

  • opis pozwala go zmieniać

  • "USUN" nie trzeba tłumaczyć

Współrzędne możemy też dodawać bezpośrednio z mapy galaktyki, klikając na numer oznaczający pozycję planety w układzie:

Podczas wysyłania floty zapisane współrzędne zobaczymy pod własnymi koloniami. Możemy klikać w nie wybierając cel lotu:

Bezpieczeństwo

Wtyczka zapisuje swoje dane w zmiennych Firefoxa, nie ustawia żadnych cookies, nie ingeruje w konto OGame, a jedynie automatyzuje pewne rzeczy, już po wygenerowaniu gotowej strony gry na komputerze użytkownika.

Deinstalacja

Aby czasowo wyłączyć działanie wtyczki wchodzimy do menu Narzędzia -> Manage User Scripts, wybieramy FarmList i odznaczamy "Enabled" na dole. W analogiczny sposób możeby przywrócić wtyczkę.

Do wgrania nowej wersji nie musimy kasować starej - instalujemy jakbyśmy robili to pierwszy raz, a nowa ją automatycznie zastąpi. Jeśli jednak na stałe chcemy pozbyć się dodatku, z menu Narzędzia wybieramy Manage User Scripts, następnie "FarmList" i "Uninstall".

Na koniec

Uwaga - wtyczka jest darmowa, jej sprzedaż ani dołączanie gratis do sprzedawanych produktów i usług jest niedozwolone. Jeśli ją publikujesz w jakiejkolwiek formie, np. na własnej stronie www, musisz pozostawić nagłówki w niezmienionej formie oraz podać autora i źródło. Dziękuję.


Strona główna


online: 01 :: max: 17 (07.04.2012 13:00)